נעים להכיר, שירה פלג

מורה מוסמכת ליוגה ויוגה תרפיסטית

מקורות האהבה שלי לתנועה הם לימודי תיאטרון, מחול וקרקס.

 במשך כ-15 שנה למדתי והשתלמתי ביוגה, מחול, אימפרוביזציה, אקרובטיקה אווירית, תיאטרון פיסי ועוד, והופעתי במרכזי מחול ברחבי הארץ, בלהקות מחול ובמסגרת הקרקס. עם המעבר לארה״ב וההריון הראשון, כל האנרגיה שהייתה בי התמקדה והתקרקעה. החלטתי להגשים חלום ולהפוך את היוגה שליוותה אותי חלק משמעותי מחיי, לעיסוק המרכזי שלי.

סיימתי קורס מורי יוגה ויניאסה במרכז OM Yoga בלב מנהטן. הלימודים במרכז היו ברוח הבודהיזם ושם גם נחשפתי לעולם הרחב והמופלא של המדיטציה והלימודים הבודהיסטים.

בשבע שנותיי בארה״ב לימדתי במגוון מקומות: במרכזים קהילתיים, בבתי ספר, גנים ובשעורים פרטיים. עם חזרתי לארץ ב - 2013 הגיעה לפתחי ההזדמנות ללמד בחברת הייטק והתאהבתי בעבודה עם אנשי חברות עסקיות. לימדתי במגוון רחב של מסגרות עסקיות ובנוסף העברתי ריטריטים וסדנאות.

במהלך השנים הוסמכתי כיוגה תרפיסטית וטיפלתי באנשים המתמודדים עם פציעות, מחלות ומגבלות פיזיות ומנטליות.

 

את הסטודיו שלי פתחתי ב - 2023. הסטודיו הוא איסוף כל נתיבי ההוראה שלי עד עכשיו ואיחודם בבית אחד. דרך הסטודיו, באה לידי ביטוי האהבה הגדולה שלי - המפגש עם האנשים שהיוגה נקרית בדרכם. לכוון, לתמוך בתלמידים שלי, ללוות אותם בתהליכי צמיחה, שיפור וריפוי, וגם להיות שם עבורם ברגעים קשים של תסכול וקושי - כל אלה הם חלק בלתי נפרד בשבילי מהוראת היוגה.

אני מאמינה שהיוגה היא כלי תקשורת של האדם עם עצמו. בתרגול הפיסי והמנטלי אנחנו מתנסים עם הצלחה ועם אתגר, חווים רגעים של הנאה ורגעים של כאב ומגבלה. בכל שלב של התרגול אנחנו פוגשים את עצמנו ואת דפוסי ההתמודדות שלנו, כך היוגה מזמינה אותנו לחתור לאיזון ולקבלה עצמית המובילים אותנו לצמיחה אישית. מתוך ההתבוננות של האדם בעצמו, היוגה תשאף תמיד לקשר של חמלה ותיקון בין האדם למעגלים המשפחתיים והחברתיים – הקרובים לו, ובין האדם לקהילה הרחבה שלו.

שירה בתנוחת יוגה